Mezun Kart

DEÜ Mezun Kart Nedir?

DEÜ Mezun Kart ile Dokuz Eylül Üniversitesi ile bağınızı ve iletişiminizi devam ettirin. Bir DEÜ Mezunu olmanın ayrıcalığını DEÜ Mezun Kartınızı alarak her zaman yaşayabilirsiniz. DEÜ bünyesinde gerçekleşen sosyal, sportif, eğitim ve kültürel alanlardaki olanaklardan faydalanmaya devam edebilirsiniz.

 

DEÜ Mezun Kartınıza Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

 

Yeni Mezun Olacaklar İçin

1. Mezuniyet aşamasına geldiğinizde @ogr.deu.edu.tr adresinizi kullanarak Mezun Bilgi Sistemine (MBS) giriş yapınız. (mezun.deu.edu.tr)

2. Mezun Bilgi Formunuzu doldururken DEÜ Mezun Kartınızda yer alacak fotoğrafınızı yükleyiniz.

3. Formdaki “DEÜ Mezun Kart Talebi” kısmını “istiyorum” olarak işaretleyiniz.

4. Mezuniyet işlemleriniz tamamlandıktan sonra bir kaç gün içerisinde formdaki “Mezuniyet Tarihi” kısmı mezun bilgi formunda görünür durumda olacaktır. Tarihin görünür olduğunu görünce güncelle butonuna basınız.

5. “Mezun E-posta Al” bağlantısından @mezun.deu.edu.tr uzantılı e-posta adresinizi alınız.

6. Formda “Mezuniyet Sonrası İkamet Adresi” kısmında belirttiğiniz adrese DEÜ Mezun Kartınız posta yoluyla gönderilecektir.

 

Mezunlar için

 1.  @ogr.deu.edu.tr adresiniz ve şifreniz ile mezun.deu.edu.tr ana sayfadaki yönlendirmeleri dikkate alarak Mezun Bilgi Sistemine (MBS) giriş yapınız.

2.  Mezun Bilgi Formunuzu doldururken DEÜ Mezun Kartınızda yer alacak fotoğrafınızı yükleyiniz.

3.  Formdaki “DEÜ Mezun Kart Talebi” kısmını “istiyorum” olarak işaretleyiniz.

4.  “Mezun E-posta Al” bağlantısından @mezun.deu.edu.tr uzantılı e-posta adresinizi alınız.

5.  Formda “Mezuniyet Sonrası İkamet Adresi” kısmında belirttiğiniz adrese DEÜ Mezun Kartınız posta yoluyla gönderilecektir.

 

2000 Yılı ve Öncesi Mezunlar İçin

1. deu.edu.tr ana sayfadaki yönlendirmeleri dikkate alarak mezun.deu.edu.tr/2000-yili-oncesi-mezun-basvuru/ sayfasından Mezun Bilgi Sistemine (MBS) giriş yapmak için başvurunuz.

2. Başvurunuz onaylandıktan sonra e-posta adresinize gönderilecek bağlantı ile @mezun.deu.edu.tr uzantılı e-posta adresinizi alınız.

3. Mezun Bilgi Formunuzu doldururken DEÜ Mezun Kartınızda yer alacak fotoğrafınızı yükleyiniz.

4. Formdaki “DEÜ Mezun Kart Talebi” kısmını “istiyorum” olarak işaretleyiniz.

5. Formda “Mezuniyet Sonrası İkamet Adresi” kısmında belirttiğiniz adrese DEÜ Mezun Kartınız posta yoluyla gönderilecektir.

 

DEÜ Mezun Kart Avantajları Nelerdir?

Eğitim

 

Sosyal Tesisler

Spor

 

DEÜ Mezun Kart ile ilgili yeni avantajları bu sayfadan izlemeye devam edebilirsiniz.

Not: DEÜ mezun kartınızı kaybetmeniz durumunda ve diğer tüm sorularınız için mezun@mezun.deu.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Mezun Kartınız hazırlanıp adresinize postalandığında, @mezun.deu.edu.tr uzantılı adresinize bir bilgi e-postası gönderilecektir.